Pear-Shaped Jade Teardrop Dangle Earrings 14K Yellow Gold | Kay

Have a question about Pear-Shaped Jade Teardrop Dangle Earrings 14K Yellow Gold?
Need help with this Pear-Shaped Jade Teardrop Dangle Earrings 14K Yellow Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Jade |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Pear |
| Stone Size | 14 x 8 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Channel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Euro Wire |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 8.26 mm |
| Height | 39.18 mm |