Oval-Cut Peridot Paperclip Drop Necklace Sterling Silver 18" | Kay

Have a question about Oval-Cut Peridot Paperclip Drop Necklace Sterling Silver 18"?
Need help with this Oval-Cut Peridot Paperclip Drop Necklace Sterling Silver 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Peridot |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 6 x 4 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 8.2 mm |
| Height | 33 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |