Marquise-Cut Peridot & Round-Cut Citrine Pineapple Necklace Sterling Silver 18" | Kay

Have a question about Marquise-Cut Peridot & Round-Cut Citrine Pineapple Necklace Sterling Silver 18"?
Need help with this Marquise-Cut Peridot & Round-Cut Citrine Pineapple Necklace Sterling Silver 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Peridot |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Marquise |
| Stone Size | 5 x 2.5 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Peridot |
| Stone 2 Color | Green |
| Stone 2 Shape | Marquise |
| Stone 2 Size | 4 x 2 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Citrine |
| Stone 3 Color | Yellow |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 9.5 mm |
| Height | 19.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |