Amethyst Necklace Emerald/Cushion-Cut 10K Rose Gold 18" | Kay

Have a question about Amethyst Necklace Emerald/Cushion-Cut 10K Rose Gold 18"?
Need help with this Amethyst Necklace Emerald/Cushion-Cut 10K Rose Gold 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Amethyst |
| Stone Color | Purple |
| Stone Shape | Emerald |
| Stone Size | 9 x 7 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Amethyst |
| Stone 2 Color | Purple |
| Stone 2 Shape | Cushion |
| Stone 2 Size | 5 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 7.74 mm |
| Height | 20.96 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |