Black Onyx Bead Necklace 14K Yellow Gold 17" | Kay

Have a question about Black Onyx Bead Necklace 14K Yellow Gold 17"?
Need help with this Black Onyx Bead Necklace 14K Yellow Gold 17"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 8 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 17 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Lobster |