
Have a question about STUDIO BY KAY Garnet Smile Necklace 24K Yellow Gold Vermeil Sterling Silver 18"?
Need help with this STUDIO BY KAY Garnet Smile Necklace 24K Yellow Gold Vermeil Sterling Silver 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Garnet |
| Stone Color | Red |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 4 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Vermeil |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 24K Gold Vermeil |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Popcorn |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 4 mm |
| Height | 4 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Popcorn |