Jade Button Flower Stud Earrings 14K Yellow Gold | Kay

Have a question about Jade Button Flower Stud Earrings 14K Yellow Gold?
Need help with this Jade Button Flower Stud Earrings 14K Yellow Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Jade |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 10 x 4 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 10 mm |
| Height | 10 mm |