Bar Necklace & Button Stud Earrings Gift Set Hollow 10K Yellow Gold | Kay

Have a question about Bar Necklace & Button Stud Earrings Gift Set Hollow 10K Yellow Gold?
Need help with this Bar Necklace & Button Stud Earrings Gift Set Hollow 10K Yellow Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Width | 5.75 |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | TRS092557Y18-SET-ER |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 5.75 mm |
| Height | 5.75 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |